Nové vozidlo na svoz odpadu pořízené z dotace Ústeckého kraje


video
play-sharp-fill

video
play-sharp-fill

Do oseckých ulic vyjelo nové svozové vozidlo. Nahradí dosavadní dvě vozidla, která jsou již v nevyhovujícím technickém stavu.

„V září roku 2021 jsme začali pracovat na získání dotace z Programu pro podporu odpadového hospodářství obcí v Ústeckém kraji. Náš cíl bylo získat nové vozidlo na svoz a dopravu materiálově využitelných složek komunálního odpadu. V únoru 2022 jsme s Ústeckým krajem podepsali smlouvu o poskytnutí investiční dotace ve výši 3 471 070 korun. Celkem vozidlo stálo 4 685 000 korun. Okamžitě jsme začali připravovat výběrové řízení na dodání vozidla,“ uvádí jednatelka společnosti Služby města Oseka Alena Čurdová.

Již v březnu firma podepsala smlouvu s vítězem veřejné zakázky, společností A-TEC servis s.r.o. „Potom už jsme jen čekali, aby výroba a dodání vozu proběhla v termínu a my splnili podmínky dotační výzvy.  Vše dopadlo dobře a od srpna v oseckých ulicích můžete vidět naše krásné nové svozové vozidlo,“ dodává jednatelka.

Jde o vůz MAN TGS 28.330 Bl s nástavbou Haller a vyklápěčem Zoeller. S kapacitou svozu vyšší o 50 procent a doložností 16 až 18 tun umožní lepší efektivitu svozů a tím lepší hospodárnost obce v odpadovém hospodářství. „Současně se nabízí možnost nabídnou svozovou spolupráci přilehlým menším územně samosprávným celkům,“ uvádí Alena Čurdová.

Hned po dodání se vozidlo zúčastnilo výstavy v Jičíně. Video ze jmenované výstavy je k vidění na našem webu. „Jsme hrdi na to, co se naší společnosti podařilo. Je to po Tatře již druhé velké vozidlo, které posilnilo naši techniku,“ uzavírá jednatelka Služeb města Oseka.